O nas

Jesteśmy aktywną grupą ludzi z pasją i pomysłami na rozwój społeczności lokalnej oraz na promocję miasta Pyskowice.

Czy wiecie, że Stara Bana jest stara tylko z nazwy..? Już od dawna nieformalnie działały tu grupy aktywnych ludzi spotykając się czasem przy kawie, czasem przy ciachu. Na tych spotkaniach snuły się plany co można w tej części Pyskowic zmienić. Aż pojawił się wspólny cel „Plac Zabaw” wywalczony w ramach Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Razem z nami udowodnij, że warsztaty dla dzieci, dorosłych, że wspólne wydarzenia, to, co ciekawe, nie dzieje się tylko w centrum Pyskowic. Pokażmy również, że nasza przestrzeń będzie coraz ciekawsza i piękniejsza. Będziemy Stacją Kultury, Stacją Integracji Sąsiedzkiej, Stacją Pyskowice!

 

Podsumowanie roku 2018

Mijający rok obfitował w wiele wydarzeń i inicjatyw, w których braliśmy udział. Stając u progu Nowego Roku chcielibyśmy podsumować to wszystko co przez ten czas udało nam się zrealizować:

 1. Na Styku – spotkanie z przedstawicielami pyskowickich organizacji mające na celu omówienie planów na 2018 r. – 12.01.2018.
 2. Stacja Integracja – nasz największy projekt który obejmował 3 wydarzenia:
  Stacja Kultura – czyli artystyczne przygotowania do Świąt Wielkanocnych – 24.03.2018
  Stacja Historia – historyczna gra terenowa oraz spacer historyczny – 22.04.2018
  Stacja Zabawa – rodzinna zabawa w klimacie turnieju rycerzy i księżniczek – 13.05.2018.
 3. II Edycja Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego – zgłoszenie zadania dot. ustawienia koszy zwykłych i na psie odchody w południowej części miasta.
 4. Piknik rodzinny przy kościele M.B. Nieustającej Pomocy – organizowany wspólnie z MOKIS i Parafią M.B. Nieustającej Pomocy – 30.06.2018.
 5. Kolorowe Pyskowice – projekt Stowarzyszenia Ludzie Miasta, w którym pomagaliśmy podczas realizacji.
 6. Otwarcie Parku Miejskiego – otwarcie placu zabaw oraz linarium w Parku Miejskim – 30.07.2018.
 7. Wysadzamy Pyskowice krokusami – projekt Stowarzyszenia Ludzie Miasta, w którym pomagaliśmy sadzić krokusy na placu Żwirki i Wigury – 24.10.2018.
 8. Wspólne robienie wianków jesiennych – warsztaty artystyczne – 25.10.2018.
 9. Warsztaty z robienia lampionów świętomarcińskich – stworzone przez dzieci lampiony pomogły oświetlać drogę podczas pochodu Św. Marcina – 9.11.2018.
 10. Zagraj z nami – wspólne spotkanie z grami planszowymi – 16.11.2018.
 11. Kiermasz Świąteczny przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie wraz z grupami Sąsiedzi, Night Runners, Stowarzyszeniem Ludzie Miasta przygotowaliśmy aktywne mikołajki – 2.12.2018.
 12. Świąteczne przygotowania – wspólne robienie wianków oraz kartek świątecznych – 13.12.2018.

Mieliśmy okazje jako stowarzyszenie przepracować pierwszy pełny rok. Cieszymy się, że mogliśmy razem z wami zrobić tyle ciekawych wydarzeń. Przed nami kolejny rok, w którym chcemy dalej działać i rozwijać się. Życzymy wam aby nadchodzący Nowy Rok przyniósł Wam wiele pozytywnych przeżyć i jak zawsze zapraszamy na nasze wydarzenia.

Do zobaczenia!

Chcesz dołączyć do nas zapraszamy do aplikowania. KONTAKT